Психология отношений

Если тебе трудно - значит, ты идешь в правильном направлении. Твой внутренний мир...

10 интересных фактов о жизни и творчестве рэя брэдбери. Начало творческой деятельности

29.10.2022 в 04:43

10 интересных фактов о жизни и творчестве рэя брэдбери. Начало творческой деятельности

Рэй Брэдбери написал свой первый рассказ в 12 лет. Это произведение продолжало известный рассказ «Великому воину Марса», одного из его любимых писателей – Эдгара Райса Берроуза. Еще в 1937 году, когда он заканчивал обучение в школе, Брэдбери становится участником «Лиги научных фантастов» Лос-Анджелеса. Именно тогда автор начинает свои первые публикации в журналах.

Не имея денег на получение образования в колледже, Рэй занимается самообразованием. Мальчик проводит по 3-4 дня в неделю в городской библиотеке, читая разнообразные книги.

10 интересных фактов о жизни и творчестве рэя брэдбери. Начало творческой деятельности

Молодой Рэй Брэдбери

Помимо самообразования, Рэй Брэдбери часами пишет произведения, оттачивая свое литературное мастерство. В конце 1939 года – начале 1940, Брэдбери занимается издательством журнала «Футуриа фантазия». На страницах журнала он делится своими мыслями про будущее человечества и тех опасностях, которые оно в себе таит.

Уже в 1942 году Брэдбери заканчивает продавать газеты и вплотную занимается написанием фантастических рассказов. В год Рэй Брэдбери издает до 50 произведений, литературный заработок становится основным источником дохода. Писатель всегда пристально следил за научными прорывами, был участником двух всемирных научных выставок в Чикаго и Нью-Йорке.

Увлечение Брэдбери достижениями в современной науке и его виденье будущего, сформировали дальнейшее направление в творчестве писателя. Фантаст писал свои рассказы и романы в жанре технократической утопии. В будущем, которое описывал Рэй, не существовало войн, голода и беззакония. В своих произведениях он раскрывал жизнь героев, состоящую из любви и встреч, боли, разлуки и надежды.

Улюблена справа рея Бредбері. Дитинство

Рей Дуґлас Бредбері народився у містечку Вокіґан, Іллінойс, і був наймолодшим серед трьох братів у сім'ї шведської, і Леонарда Сполдінґ Бредбері – телефоніста англійського походження. Своє друге ім'я Дуґлас отримав на честь зірки німого кіно –. Роки його раннього дитинства і становлення пройшли у Вокіґені в атмосфері любові великої сім'ї й цей період був корисним як для автора, так і для його творчості. Хлопчика заохочували до читання — чимало часу він проводив у місцевій бібліотеці. Там він читав(),,, особливо —(що відомий насамперед серією про пригоди). Саме тоді, у 12-річному віці, Рей почав думати про кар'єру письменника. Бібліотеку через багато років він зробить місцем подій роману «Щось лихе до нас іде» ( Something Wicked This Way Comes ), а образ рідного містечка 1920 років виведе у різних творах під назвою «Зелене місто» ( Green Town ).

Про свої дитячі роки він збереже враження у «Кульбабовому вині» ( Dandelion Wine ) та численних оповіданнях про Дуґа – простого американського хлопчика, у якому легко вгадати автора.

Коли Бредбері виповнюється 14 років, сім'я здійснює ряд переїздів, врешті осідаючи у Лос-Анджелесі у 1934 році. Рей закінчує середню школу, не маючи змоги продовжити навчання й мусячи заробляти на життя продажем газет, він, по суті, цим і обмежує свою «офіційну» освіту. Систематичні знання він здобуває відвідинами бібліотек:

Мене виростили бібліотеки. Я не вірю у коледжі та університети. Я вірю у бібліотеки, бо більшість студентів не мають достатньо грошей . Коли я завершив школу, тривала Депресія й грошей не було. Я не міг відвідувати коледж, а тому проводив у бібліотеці три дні щотижня впродовж 10 років.

Оригінальний текст (англ.)

Libraries raised me. I don’t believe in colleges and universities. I believe in libraries because most students don’t have any money. When I graduated from high school, it was during the Depression and we had no money. I couldn’t go to college, so I went to the library three days a week for 10 years.

Источник: https://psihologiyaotnoshenij.com/novosti/30-faktov-o-ree-bredberi-vino-iz-oduvanchikov

Кого Рей Бредбері вважає своїм найкращим учителем. Прочитайте та рзгляньте уважно! В кінці пограйте в гру і отримайте оцінки! Гра відкрита д.

Дуже приємно, що в Україні цікавляться творчістю Бредбері. Його книги любить молодь, а це означає, що в нас є майбутнє! Пропоную трохи більше дізнатись про творчість цього незвичайного, як на мене, письменника.

"Я зовсім не змінився. Мені все ще 14 років. Мені шкода людей, що вважають себе старими. Секрет у тому, що я досі захоплююсь життям»

Письменник Рей Бредбері, який помер 6 червня на 92-му році життя, у 1999 році дав інтерв'ю Олександру Ткаченку у програмі «Обличчя світу».

Бредбері не любив, коли його називали «письменником-фантастом». «Насправді я не зовсім фантаст. Такий ярлик мені довгий час навішували. Лише 20% моїх творів можна віднести до наукової фантастики. Решта - це "магічний реалізм", чи як там краще його класифікувати… Єдиний мій суто фантастичний роман «451 градус за Фаренгейтом». Усе, про що там розказано, може дійсно відбуватися. І воно вже насправді відбувається», - розповідав він. Бредбері був впевнений, що людина має змінюватись сама і змінювати світ, хоча б у своїй уяві.
Перегляньте!

Як виник задум написання роману Рея Бредбері «451° за Фаренгейтом»?

У 1930-ті роки автор роману жив в Лос-Анджелесі, де часто дивився фільми. Перед кожним з них традиційно показували кінохроніки, в яких фашисти спалювали на вогнищах книги. Ці кадри зачепили Бредбері настільки, що викликали сльози, а потім вилилися в цілий роман. Потрібно відзначити, що Рей Бредбері часто бував в публічній бібліотеці в період Великої депресії. У цей непростий час книги були кращими друзями письменника. Доля бібліотек йому теж була небайдужа.

Розгляньте!

Кого Рей Бредбері вважає своїм найкращим учителем. Прочитайте та рзгляньте уважно! В кінці пограйте в гру і отримайте оцінки! Гра відкрита д. Цікаво, що цей роман автор писав на машинці, яку брав на прокат в публічній бібліотеці Лос-Анджелеса. В основу роману ліг сюжет невиданого оповідання «Пожежний» і оповідання «Пішохід».

Вперше роман друкувався частинами в найперших Playboy.

В СРСР вперше ця книга видана в 1956 році. Відгуки на роман були різноманітні - і негативні і позитивні. Хоча навіть наявність негативних відгуків в ідеологічних журналах не привели до заборони книги.

451 градус по фаренгейту. История создания: интересные факты

Про историю создания романа «451 градус по Фаренгейту» Рэй Брэдбери выделяет целую главу «Вложения по десять центов ««451 градус по Фаренгейту»» в своем произведении «Дзен в искусстве написания книг». Писатель удивляется феерическому успеху, называя произведение «грошовым романом» в связи с тем, что Брэдбери вложил 8 долларов восемьдесят центов при работе над первым вариантом текста в виде рассказа под названием «Пожарник».

Перечитывая свое произведение в последующие годы, он убеждался, что герои играли новые картины в его голове, когда он «задавал им вопросы». Они воспринимаются писателем, как существа, рожденные в его сознании, но управлять их действиями он не в силах. Так исчезла со страниц Кларисса, своими сумасшедшими разговорами возродившая интерес к содержанию книг у главного героя Монтага.

Рей Бредбери пишет свои произведения при полной увлеченности, каждое утро заставляя себя работать. «Для того чтобы научиться писать, надо писать». Так, перечитывая роман спустя продолжительное время с его выхода в свет, он понял, что имя главного героя (Монтаг) идентично названию компании, производящей бумагу, тогда как Фабер, который по сюжету книги является его идейным сторонником, — это марка производителя карандашей.

Сам роман назван «451 градус по Фаренгейту». Что примерно составляет 232 градуса по Цельсию и знаменует температуру, при которой начинает гореть бумага. Название дано в связи с тем, что Монтаг работает пожарным-наоборот, то есть сжигает книги.

У яких митців вчився писати Бредбері. У 20 столітті письменник Рей Бредбері передбачив майбутнє. Ось 9 речей, які збулися

9 винаходів, про які писав Бредбері у своїх творах.

У яких митців вчився писати Бредбері. У 20 столітті письменник Рей Бредбері передбачив майбутнє. Ось 9 речей, які збулися

У 1950‑ті роки Рей Бредбері створив кілька творів, в яких напрочуд точно передбачив технології і тренди, що з'явилися в майбутньому. З кожним роком все більше винаходів, що описані в його книгах, втілюються в життя. Ось кілька з них, інформує Ukr.Media .

Віртуальна реальність

У яких митців вчився писати Бредбері. У 20 столітті письменник Рей Бредбері передбачив майбутнє. Ось 9 речей, які збулися

В оповіданні «Вельд» Бредбері описує кімнату з ефектом присутності. Вона може створювати зображення, звуки і запахи, а також, судячи з подій сюжету, ще й впливати на матеріальні об'єкти.

"Гладенькі двовимірні стіни. На очах у Джорджа і Лідії Хедлі вони, м'яко дзижчачи, стали танути, немов ідучи в прозору далечінь, і з'явився африканський вельд — тривимірний, барвистий, як справжній, аж до найдрібнішого камінця і травинки."

Рей Бредбері, «Вельд»

Сучасні технології віртуальної реальності поки що не здатні симулювати запахи, а от обманювати мозок звуками і картинкою — цілком. До взаємодії з матеріальним світом теж недалеко: вже є розробки, які дозволяють "відчути" віртуальні речі за допомогою рукавичок із тактильним зворотним зв'язком, контролерів, що змінюють форму в руках користувача, або подають в м'язи електричні імпульси.

Безпілотні автомобілі

У яких митців вчився писати Бредбері. У 20 столітті письменник Рей Бредбері передбачив майбутнє. Ось 9 речей, які збулися

В оповіданні «Пішохід» та інших творах фантаста фігурують автомобілі, які їздять самі по собі, а також вміють вести діалог з людьми.

- Залазьте.

- Я протестую!

- Містер Мід!

І він пішов нетвердою ходою, ніби раптом захмелів. Проходячи повз лобового скла, заглянув всередину. Так і знав: нікого ні на передньому сидінні, ні взагалі в машині.

Рей Бредбері, «Пішохід»

Нинішні безпілотні автомобілі поки не ідеально орієнтуються на дорогах, і осмислено розмовляти з людьми їм ще не вдається. Але вони напевно скоро порозумнішають: сфери комп'ютерного зору і штучного інтелекту розвиваються семимильними кроками.

Bluetooth‑навушники

У яких митців вчився писати Бредбері. У 20 столітті письменник Рей Бредбері передбачив майбутнє. Ось 9 речей, які збулися

У романі «451 градус за Фаренгейтом» описані радіопередавачі-«черепашки», які щільно прилягають до вух і відтворюють звук без проводів. Це точна копія Bluetooth‑навушники AirPods.

"У вухах у неї щільно вставлені мініатюрні «черепашки», крихітні, а електронний океан звуків — музика й голоси, музика й голоси — хвилями омиває береги її безсонного мозку".

Рей Бредбері «451 градус за Фаренгейтом»

Банкомати

Також у романі «451 градус за Фаренгейтом» можна знайти опис ще однієї сучасної технології — цілодобових банкоматів. Вони виглядають трохи не так, як їх уявляв письменник, але це теж, по суті, роботи.

"Монтег йшов від станції метро, гроші лежали у нього в кишені (він вже побував у банку, відкритому всю ніч, — його обслуговували механічні роботи)".

Рей Бредбері «451 градус за Фаренгейтом»

Смарт годинник і стільниковий зв'язок

У яких митців вчився писати Бредбері. У 20 столітті письменник Рей Бредбері передбачив майбутнє. Ось 9 речей, які збулися

В оповіданні «Вбивця» 1953 року фантаст передбачив появу пристроїв, які дозволять розмовляти один з одним на відстані без дротів. В його уявленні це були радіобраслети — невеликі девайси у вигляді годинника з вбудованим мікрофоном і динаміком. Виходить, Бредбері передбачав відразу дві технології: стільниковий зв'язок і смарт годинник. Наприклад, дзвінки можна здійснювати з Apple Watch — точно так, як описано в книзі.

"Психіатр, щось буркочучи собі під ніс, одягнув новий радіобраслет, клацнув селектором, поговорив хвилину…"

Рей Бредбері, «Вбивця»

Розумний будинок

У яких митців вчився писати Бредбері. У 20 столітті письменник Рей Бредбері передбачив майбутнє. Ось 9 речей, які збулися

В кількох оповіданнях Бредбері зустрічаються розумні будинки. Вони вміють розуміти голосові команди, готувати їжу, прибирати, прати, навіть мити й одягати власників. Сучасні системи можуть хіба що поміняти установки кондиціонера, відкрити двері і включити світло, музику або телевізор, але з розвитком інтернету список їх можливостей обов'язково розшириться.

"Вони пішли коридором свого звуконепроникного будинку, типу «Усе для щастя», який коштував їм тридцять тисяч доларів, — будинку, який їх одягав, годував, пестив, вколисував, співав і грав їм.

Рей Бредбері, «Вельд»

Сенсаційність ЗМІ

Один з найбільш хвилюючих моментів у «451 градус за Фаренгейтом» — коли за головним героєм женеться механічний пес‑шукач і це в прямому ефірі транслюють по телебаченню, використовуючи гелікоптери з камерами. За допомогою цієї та схожих ситуацій в інших книгах Бредбері засуджував сенсаційність телебачення і ЗМІ в цілому. Телеканали, на думку письменника, здатні на будь-які неморальні вчинки, тільки б утримати увагу глядача.

Ідеї фантаста виявилася разюче пророчою: так, на початку 1990‑х американські канали придумали транслювати поліцейські погоні в прямому ефірі. Для цього вони використовують гелікоптери з камерами на борту. Нерідко глядачі бачили, як злочинці ранять інших людей, поліцейських і навіть вбивають себе.

"Якщо телевізійні камери зловлять його у свої об'єктиви, то через хвилину глядачі побачать на екранах купу маленьких Монтегів, що біжать — як в старовинному водевілі з поліцаями і злочинцями, переслідуваними і переслідувачами, котрий він бачив тисячу разів".

Стиль рэя брэдбери. Творческий путь Р. Брэдбери и специфика его художественной манеры

Склонность к литературно-журналистской деятельности обнаружилась еще у деда Рэя, издателя газет в штате Иллинойс на рубеже XIX-XX вв. Отец же писателя - Леонард Сполдинг Брэдбери (1890-1957) - работал электромонтером. С будущей своей женой шведкой Эстер Мари Моберг (1888-1966) он познакомился в городке с индейским названием Уокиган, расположенном к северу от Чикаго на берегу озера Мичиган. Молодая небогатая пара не отличалась особой набожностью, зато увлекалась идущим в гору киноискусством.

Рэй Дуглас Брэдбери родился 22 августа 1920 г. Второе имя Дуглас было ему дано в честь знаменитого актера немого кинематографа Дугласа Фербенкса. С детства он рос в атмосфере «большой семьи», окруженный любящими и заботливыми родственниками.

С тех пор сплоченный круг родных и близких кажется Рэю Брэдбери одной из высших ценностей жизни, а детские годы в Уокигане - зеленеющей весной счастья. У Льва Толстого осталась от детства на всю жизнь сказка о зеленой палочке, а у Рэя Брэдбери - ностальгия по «зеленому городу» (Гринтауну), которой проникнута в какой - то степени автобиографическая повесть «Вино из одуванчиков» (1957). Корни и ориентиры творчества всегда уходят в детство. К тому же впечатлительная душа Рэя Брэдбери обладает редкостной способностью отчетливо вспоминать не только первые годы жизни, но чуть ли не первые недели младенчества. «Будучи уже взрослым, - рассказывает фантаст, - я написал рассказ о самом себе под названием «Маленький убийца», в котором изображен ребенок, родившийся в полном сознании и памяти и вознамерившийся отомстить своим родителям за то, что они произвели его на свет…» В четыре года он посмотрел кинофильм «Собор Парижской богоматери». На экране силы мрака боролись с рыцарями добра. Малыш испытал сильное потрясение и с тех пор спал только при включенном свете, так как боялся тьмы.

Дитяче захоплення рея Бредбері. Рей Бредбері — цікаві факти

encoding="utf-8" ?

22.08.2019 неповторному фантасту виповнилося б 99 років, а прийдешній 2020-й став би ювілейним, але, на жаль. Можна сказати з упевненістю, що популярність цього чудового автора впала, з часів розпаду Радянського Союзу? Можливо, люди і зараз такими шедеврами, як «451 градус за Фаренгейтом». Тому напевно знайдуться люди, яким цікава доля письменника. Представляємо цікаві факти про Рея Бредбері.

Дитяче захоплення рея Бредбері. Рей Бредбері — цікаві факти

  1. Він написав свій перший сценарій, будучи ще підлітком. Зараз би це назвали фанфікшеном, тоді це був спосіб хоч трохи наблизитися до подальшого сюжету улюбленої книги. Коли дванадцятирічному Рею не змогли купити другу частину книги Е. Берроуза, хлопчик сам взявся за написання її продовження. Зараз перше, нехай і не зовсім самостійне творення майбутнього генія не можна прочитати, але було б цікаво дізнатися його бачення подальших пригод персонажів книги «Великий воїн Марса». На цьому кар’єра юного письменника не пішла на спад. Через два роки у свої 14 років, він познайомився з Бернсом, ведучим програми на радіо і, через деякий час, запропонував йому свої сценарії. Одні з них був прийнятий і навіть використаний в одній з радіопередач.
  2. Перше побачення тільки в 22 і зворушлива любов на все життя. На цю тему Бредбері жартував у своїх інтерв’ю. За його словами, щоб набратися сміливості і покликати дівчину на побачення, йому знадобилося цілих 22 роки. Вони з Меггі одружилися. Разом подружжя прожило 56 років, у пари було четверо дітей.
  3. Він вразив Трумена Капоте. Саме знаменитий американський романіст і драматург колись помітив талант в невеликому оповіданні «повернення». На той момент, в 1947-му році, він був редактором журналу «Мадемуазель». Серед величезної безлічі не придатного матеріалу, який часто надходить до редакції, він зумів віднімати щось і вирішив опублікувати. Не прогадав, треба сказати. Ця розповідь увійшла до списку кращих на премії О. Генрі 1947 року.
  4. Ненависть до автомобілів. Автор вважав, що автомобілі жахливу зброю нашого часу. За його словами, вони забирають куди більше життів, ніж війна. Він не перший письменник, який цілком усвідомлено, відмовився від можливості мати права, але перший, хто заявив, що від поїздок на машинах потрібно відмовитися всім людям на землі. Таку ненависть до дива сучасної техніки викликала давня аварія, яку чоловік не забував протягом усієї свого життя. На його очах, ДТП забрало життя 6 людей, і оговтатися від цього Бредбері не міг десь півроку. Затаєна ненависть до них і зовсім залишилася на все життя.
  5. Найзнаменитіша антиутопія була написана за тиждень. Ви здивуєтеся, в яких умовах і за який термін був написаний чорновий варіант книги «451 градус за Фаренгейтом». Писався він протягом 9 днів, в невеликому підвалі публічної бібліотеки Лос-Анжелеса. Навіть машинку він в ті часи був змушений взяти напрокат. Так народився шедевр.
  6. Дивовижний підхід до навчання. Закінчення школи письменником припало на жахливий період Великої депресії. У сім’ї просто не було грошей, щоб забезпечити подальшу освіту сина і оплатити коледж. Однак Рей не засмутився. За його словами, він ніколи не розумів призначення таких закладів, за наявності бібліотек, тому наступні 10 років він по кілька разів на тиждень бував у цьому закладі.
  7. У немилість потрапили і комп’ютери. Незважаючи на те, що розповіді даного автора завжди відрізнялися духом футуризму, до такого дива техніки, як комп’ютер він ставився з певним запереченням або зневагою. Бредбері називав передову розробку ще однією друкарською машинкою і запевняв, що друга йому не потрібна. Наявність інтернету письменник теж встиг прокоментувати, причому в подібному тоні. На його погляд, інтернет — це марна трата часу. Навіщо він потрібен, якщо куди простіше просто зателефонувати?
  8. Він був другом Уолта Діснея. Тут все ясно. Дві геніальні людини, їм явно було про що поговорити. Рей навіть намагався умовити свого друга балотуватися на пост президента Лос-Анджелеса, коли у деяких політиків були подібні думки. Сам Дісней тоді віджартувався, і сказав, що він король і без цього.
  9. Після смерті Рея Бредбері НАСА віддала йому данину поваги. Через кілька місяців після кончини великого письменника, в 2012 році, на його честь було названо місце посадки марсохода.

Как умер брэдбери. Рэй Брэдбери: биография

При упоминании имени Рэя Брэдбери каждый подумает об увлекательнейших фантастических романах. Рэй Брэдбери — один из лучших писателей-фантастов, обладатель ряда литературных наград, в том числе и в жанре фантастики. Однако Брэдбери писателем-фантастом себя не считал.

Рэй Дуглас Брэдбери родился 22 августа 1920 года в Уокиган (штат Иллинойс, США). Отец будущего писателя, Леонард Сполдинг Брэдбери (1891-1957) — выходец из семьи англичан, из числа первых поселенцев в Северной Америке. Переехали из Англии в 1930 году. В автобиографии есть семейная легенда: прабабушка Рея Мэри Брэдбери — «салемская ведьма», повешенная после судебного процесса 1692 года. Мама Рея — Мари Эстер Моберг (1888-1966), шведка.

Как умер брэдбери. Рэй Брэдбери: биографияПисатель Рэй Брэдбери

Кроме Рэя в семье рос еще один сын, Леонард. Двое других (брат Сэм и сестра Элизабет) умерли в младенчестве. Мальчик рано познакомился со смертью близких, что оставило след в некоторых литературных произведениях в будущем.

В семье Брэдбери любили искусство. Внимание уделялось зарождающемуся кинематографу.

Как умер брэдбери. Рэй Брэдбери: биографияРэй Брэдбери в детстве

Во время «Великой депрессии» в маленьком городке отцу не удавалось найти работу. В 1934 году семья Брэдбери переехала в Лос-Анджелес, поселившись в доме у дяди мальчика. Жили трудно. После окончания школы юноша работал продавцом газет. Денег на продолжение учебы у семьи не было. Высшее образование Рэй не получил. По словам писателя, учебу в колледже заменила библиотека. Трижды в неделю юноша просиживал за книгами в читальном зале. Тогда же, в 12 лет, у мальчика появилось желание сочинять самому. На покупку книги Э. Берроуза «Великому воину Марса» не было денег, и юный писатель придумал продолжение истории сам. Это первый шаг Брэдбери-фантаста.